بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

رویارویی آرمان شهر گرایان (جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده امریکا)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 12925 10003022
19,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

ارزیابی دقیق دلیل رویارویی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا با شناخت ماهیت سیاست خارجی آنها حاصل می شود.
تفکیک ایده و ماده و تشبیه ایدئولوژی به اتاق فرمان و ماده منفعت، امنیت و نفوذ به صحنه عمل از یک سوی و شناسایی سه هدفی بودن سیاست خارجی دو کشور از سوی دیگر و همچنین ارتباط و سنجش سازواری و ناسازواری دو عنصر ایده و ماده و در سطح کلان و بهره گیری از روش شناسی فقه سیاسی، بر حسب تعریف جامع و مدقانه از ایدئولوژی، در مطالعه دو سیاست خارجی و تشابهات روشی و قالبی دو ایدئولوژی می تواند طرحی نو قلمداد شود.
نوشتار حاضر نگرش های شایع واقع گرایانه و کنکاش های روشنفکری و علمی سده های اخیر را به چالش کشیده و خیلی از نقاط کور تئوریک را پوشش می دهد.
کتاب حاضر از 4فصل به شرح زیر تشکیل شده است:
- فصل اول: کلیات نظری و مفهومی پژوهش
- فصل دوم: ایدئولوژی و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا
- فصل سوم: ایدئولوژی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران
- فصل چهارم: حوزه های اختلاف و رویارویی سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط