loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

عروج تا بی نهایت

5 (1)
خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 1427 10003022
28,000 25,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر درباره نماز است که توسط حجت الاسلام آقای سید محمدرضا غیاثی کرمانی از میان گفته ها و نوشته های حضرت استاد گردآوری و در 5 فصل تنظیم شده و به همت انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به چاپ رسیده است.
در این کتاب با بهره گیری از آیات نورانی قرآن و روایات معصومان و نیز حکایت ها و خاطره هایی از بزرگان، با بیانی شیوا، ابعاد مختلف نماز بررسی می شود.
در این کتاب به شرح و توضیح مباحث ذیل پرداخته شده است:
تشریح ضرورت و راه های تحصیل توجه قلبی در نماز با اشاره به نقش توجه به عظمت بی کران و لطف بسیار خداوند و نیز نقش اهل بیت(ع) به عنوان واسطه های میان ما و خدا، بیان جایگاه اخلاص و قصد قربت در نماز با اشاره به سخن مرحوم علامه مجلسی در این باره، توضیح نشانه های اخلاص و ریا، معرفی نماز واقعی، بیان عوامل حضور قلب و خشوع در نماز، مراتب خوف از خداوند، تشریح نقش نیت، مراتب و مفهوم آن، بیان نکته ها و طرح پرسش هایی درباره اذان و اذکار نماز و پاسخ به آن ها و بررسی و توضیح شرایط قبولی نماز و آثار نماز مقبول.

نماز نشانه خضوع جان در برابر جانان، و برنامه بندگی و کتاب نیایش است. نماز دل را با صفا، اندیشه را زلال، امید را افزون، عشق را جهت دار، جهت را خدایی و زندگی را از گناه و زشتی پاک می سازد و در یک کلام، نماز معراج مؤمن است. این کتاب برگرفته از سخنان آیت الله مصباح یزدی درباره نماز است. وی در این اثر با بیانی شیوا، بعدهای مختلف نماز- این عبادت روحانیان و وارستگان- را بررسی می کند و در پنج فصل: توجه قلبی به نماز، قصد قربت، روح نماز، در آستان جانان و نماز مقبول با بهره گیری از آیات قرآنی و روایات معصومان و نیز حکایات و خاطراتی از بزرگان ،بحث را به سر منزل مقصود می رساند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما