بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تاریخ قیام و مقتل جامع سیدالشهدا (ع) (دوره دو جلدی)

ناشر انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده جمعی از نویسندگان

تحقیق و تنظیم کتاب مهدی پیشوایی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 1930

معرفی کتاب

هدف اصلی این کتاب ارائه ی گزارش جامع و مستند از تاریخ قیام عاشورا برای پویندگان علمی کشور به ویژه طلاب و خطبا است.
در این مقتل تنها از منابع موجود تا پیش از قرن هفتم استفاده شده است؛ زیرا با بررسی های انجام شده از سوی محققان، در موضوع قیام سیدالشهدا علیه السلام تنها گزارش های منابعی که تا قرن هفتم به نگارش درآمده اند، قابل اتکا و اعتمادند و منابع پس از آن، گزارش های چندان معتبری را شامل نمی شوند.

جلد اول این کتاب شامل چهار بخش اصلی است:
1. سیری در مقتل نویسی و تاریخ نگاری عاشورا از آغاز تا عصر حاضر (معنای لغوی و اصطلاحی مقتل، مسیر تاریخی مقتل نویسی و تاریخ نگاری عاشورا از قرن دوم تا پانزدهم و قرن حاضر، سیری در ادوار زندگی و شخصیت امام حسین علیه السلام، شهادت امام حسین علیه السلام در گفتار پیامبران و امامان ، فضیلت گریستن و عزاداری بر امام حسین علیه السلام و تحلیل آن، فلسفه ی قیام امام حسین علیه السلام و بیان مشهورترین دیدگاه ها درباره ی فلسفه ی قیام کربلا)؛
2. امام حسین علیه السلام و معاویه (شخصیت و حکومت معاویه، مواضع امام حسین علیه السلام در برابر حکومت معاویه و مبارزات سیاسی آن حضرت)؛
3. نهضت عاشورا از آغاز تا ورود امام حسین علیه السلام به کربلا (حوادث بعد از مرگ معاویه، فعالیت های امام حسین علیه السلام در ایام اقامت در مکه، ساختار سیاسی ـ فرهنگی کوفه، و خروج امام حسین علیه السلام از مکه)؛
4. امام حسین علیه السلام در کربلا (ورود امام حسین علیه السلام به کربلا تا روز عاشورا، رویدادهای روز عاشورا، نحوه ی شهادت تمام یاران سید الشهدا علیه السلام، مبارزه و شهادت بنی هاشم، کیفیت شهادت حضرت سید الشهدا علیه السلام، و حوادث پس از شهادت امام علیه السلام).

عناوین کلی جلد دوم هم عبارتند از:
حوادث پس از عاشورا، اهل بیت علیهم السلام در مسیر شام، تداوم نهضت حسینی به رهبری امام سجاد علیه السلام، پیامدهای قیام عاشورا، مباحث پیرامونی نهضت عاشورا، پژوهشی در اربعین سیدالشهدا علیه السلام، فلسفه ی عزاداری امام حسین علیه السلام، پرسش و پاسخ های عاشورایی، و شرح حال و زندگینامه اصحاب امام حسین علیه السلام.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

حامد

سلام
وقت بخیر
قیمت کتاب چرا درج نشده است؟
مقتل الحسین
دوره دو جلدی

11 1399

سلام این کتاب به صورت تک جلد به فروش می رسد
https://bookroom.ir/book/16014
https://bookroom.ir/book/16013

فدائیه

برای مترجم بزرگوار ارزوی صحت و حسن عاقبت دارم خدا به ایشان خیر دهد .انشالله فرهنگ ناب علوی به همه زبانهای دنیا حتی زبانهای محلی ترجمه شود .

11 1397

غلامرضا رجبی

یعنی مصیبت از این بالاتر در عالم وجود نداره اگر کسی دنبال فیلم و عکس مستهجن تواینترنت باشه راحت واسان به اون یا هر کتاب ممنوعه ای که بخواهد دسترسی خواهدداشت اونم مجانی ولی کتاب مقتل جامع 70000تومان من نمیدونم شما پیش خودتون چی فکر میکنید ولی لقب یزید فرهنگی واقعا شایسته همچون مدیران فرهنگی ست.

29 1395

سلام. این کتاب نسبت به تعداد صفحات آن قیمت مناسبی دارد و باید این دغدغه خود را با ناشر این اثر مطرح کنید. ما فقط فروشنده هستیم و قیمت پشت جلد کتاب را درج کرده ایم.

محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما