loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

1621: خاطرات اسارت سید حمیدرضا میرمحمدصادقی

ناشر آرما

نویسنده سید حمیدرضا میرمحمدصادقی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 302

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 16629 10003022
11,000 9,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

نویسنده این کتاب درباره چگونگی شکل گیری این اثر توضیح داده است:
وقتی پس از 119 ماه اسارت به ایران بازگشتم، با اصرار خانواده، دوستان و آشنایان برای ثبت خاطرات آن دوران که بسیار هم طولانی بود، مواجه شدم. از زمانی که شروع به نوشتن این اثر کردم، 5 سال طول کشید تا همه بخش های آن تدوین شود.

وی ادامه داد: اغلب کتاب هایی که درباره اسارت رزمندگان ایرانی به دست نیروهای بعثی نوشته شده، فقط به سختی های دوران اسارت پرداخته اند، درحالی که دوران اسارت، فقط زمان کتک خوردن و شکنجه شدن نبود و هدف من نیز از نوشت خاطراتم در کتاب «1621»، نشان دادن زوایای کمتر شناخته شده اسارت بود. درواقع قصدم این بود که مخاطب کتاب پس از مطالعه آن بداند که در کنار شکنجه ها و شرایط طاقت فرسای اسارت، رزمندگان ایرانی نظم، ترتیب و قوانینی برای خودشان به وجود آورده بودند و بر اساس این قوانین، روزهای اسارت را سپری می کردند.

صادقی با اشاره به یکی از سخنان حجت الاسلام ابوترابی دوران اسارت را یکی از بهترین ایام برای خودسازی معرفی کرد و گفت: من در این کتاب من شرح وظایف همه ی رزمنده ها را در دوران اسارت نوشته ام. ما در اردوگاه، فرمانده، معاون و زیر مجموعه داشتیم که شرح وظایف هرکدام به طور جداگانه در کتاب ذکر شده است. البته یک قسمت را هم به ثبت شکنجه ها و سختی های آن دوران اختصاص دادم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما