بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

وداع با خورشید: مجلس تعزیه شهادت امام حسین (ع)

تلاشی در تصحیح و بازنگری متون تعزیه - مجلس دوم

ناشر حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان قم

گردآورنده کتاب امیر زینلی

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 19228 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
15,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نوشتاری است با محوریت تعزیه و به زعم نویسنده، تلاشی است در تصحیح و بازنگری متون آن. کتاب حاضر در واقع دومین دفتر از این مجموعه است که به مجلس شهادت امام حسین(ع) اختصاص یافته است. پژوهشگر در ابتدای کتاب، برخی ویژگیها و فضایل حضرت سیدالشهدا را به نقل از علمای شیعه و سنی مطرح کرده سپس تعزیهنامه شهادت امام حسین را آورده است که برخی عناوین تعزیهها عبارت است از اتمام حجت اول، وداع نخست، شهادت علیاصغر، وداع با امام سجاد(ع)، اتمام حجت دوم، وداع آخر، کهنه پیرهن خواستن، رفتن خولی و سنان و شمر به قتلگاه و بالاخره عزاداری ملایکه بر اباعبدالله. در بخش ملحقات کتاب، چند پیشخوانی، مبارزخوانی، مناجاتخوانی، بحرطویلخوانی، زبان حال و بالاخره رجزخوانی و دعای آخر مجلس آمده است. در بخشی مستقل نیز مفاهیم فارسی و عربی موجود در تعزیهها ارایه شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط