بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تعلیقه علی نهایه الحکمه

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 19983 10003022
40,000 36,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر، نخستین شرح و تعلیقه ای است که بر کتاب نهایه الحکمه، اثر گران سنگ مرحوم علامه طباطبایی نگاشته شده، و چنان که حضرت استاد در مقدمه آورده اند، ایشان پس از چند دوره تدریس کتاب، در صدد برآمده اند تا برای توضیح و تسهیل فهم مطالب آن، ضمن افزودن بعضی مطالب از کتاب های سایر حکما، مسایلی را که فهم یا پذیرش آن ها برای مخاطب دشوار است، بیان و بررسی نمایند.

استاد مصباح ضمن تعلیقات خود بر مباحث کتاب نهایه الحکمه مقدمات ضروری برای درک هر مسئله، و اقوال و نظرت حکما، متکلمان و عرفا را به گونه ای نقل کرده که خواننده را از مراجعه به آنها بی نیاز می سازد؛ علاوه بر این که در برخی مسائل، زمینه های تاریخیِ بحث را نیز به تفصیل بررسی کرده، ارتباط بین مسائل و مباحث را روشن ساخته تا مخاطب را در فهم اصل مسئله یاری کنند. ایشان هم چنین به دلیل آشنایی با مباحث فلسفی غرب، گاه در قالب بحث تطبیقی به نقل و نقد آرای اندیشمندان غربی نیز پرداخته اند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما