بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آزادی برای آزادی

ناشر اندیشه و فرهنگ جاویدان

نویسنده سید محمدمهدی حسینی

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 128

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 20244 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
5,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در مقدمه چنین می گوید:
در این اثر سعی شده تا علاوه بر ارائه مفهوم صحیح آزادی و بررسی ارزشی آن از درون، با مقایسه منصفانه این مفهوم با سایر ارزش ها، جایگاه مفهوم آزادی را در کنار دیگر ارزش ها نشان دهیم.

در نهایت به این نتیجه خواهیم رسید که آنچه دنیای غرب برای انسان امروز به ارمغان آورده است، بر خلاف نظر بسیاری از اندیشمندان غرب، نه ارزشی با نام آزادی، بلکه ضد ارزشی با عنوان آزادی برای آزادی است. کما اینکه همین آزادی مطلق، تنها جنبه اخلاقی (و نه سیاسی) به خود گرفته و بهانه ایست برای منحرف کردن افکار عمومی تا با ادعای آزادی بخشی و آزادی طلبی اهداف سیاسی دولت ها پیش رود و بتوانند هرچه بیشتر بر مردم مسلط شوند و در واقع آزادی های سیاسی و اجتماعی بسیار محدود و در چهارچوب منافع حاکمان است و در مقام عمل ورود آزادی به قلمرو سیاست و مسائل حکومتی امکان پذیر نیست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما