بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. سیری در تاریخ و جغرافیای گلپایگان
  • سیری در تاریخ و جغرافیای گلپایگان

سیری در تاریخ و جغرافیای گلپایگان

ناشر : اندیشه و فرهنگ جاویدان

نویسنده : حمیدرضا میرمحمدی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 416

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 21768 10003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

کتاب حاضر در دو بخش و پانزده فصل وضعیت طبیعی, پیشینه تاریخی, اوضاع فرهنگی, و مشاهیر و رجال 'گلپایگان 'در استان اصفهان را معرفی می کند .بخش اول که به جغرافیای طبیعی این شهر اختصاص یافته شامل چهار فصل است1 :ـ ژئومورفولوژی (ارتفاعات), 2ـ آب و هوا, 3ـ منابع و مسائل آب, 4ـ زندگی گیاهی و جانوری . بخش دوم با عنوان 'جغرافیای انسانی', از یازده فصل تشکیل شده مشتمل است بر معرفی امامزاده ها, مساجد, آثار باستانی, علمای گلپایگان, شعرا, هنرمندان, تذکره القبور (مشاهیری که در قبرستانهای مختلف شهر مدفون هستند) .گلپایگان در سفرنامه ها, ویژگی های جمعیتی, ویژگی های اقتصادی, کشاورزی, صنعت, خدمات, همیاری در کشاورزی, کبوترخانه ها, شبکه ارتباطی و حمل و نقل .صفحات پایانی به طرح یک پیشنهاد, اشعاری درباره گلپایگان و فهرست منابع و ماخذ اختصاص یافته است .برخی مطالب کتاب با جدول های آماری همراه بوده و در صفحات پایانی عکس هایی از آثار و بناهای تاریخی و مذهبی چاپ شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط