loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مجالس تعزیه (دوره دو جلدی)

ناشر سروش

گردآورنده کتاب حسن صالحی راد

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 983

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 22172 10003022
65,000 61,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه ی دوجلدی مجالس تعزیه شامل تعزیه نامه های منطقه ی دربندسر (روستایی در حوالی تهران) است. اشعار این تعزیه نامه ها ترکیب و تلفیقی است از نسخه های تعزیه های تهران و طالقان و جاهای دیگر، با ویژگی های فرهنگ و ادب محلّی که در شکل ساختی هر یک از تعزیه نامه ها و کلمات و ترکیبات و مضامین اشعار پیداست. امّا این اشعار به طور کلی ساده و عامه فهم است، با این همه، برخی از آنها از حیث آرایه های ادبی و صور خیال چندان استادانه و با مهارت سروده شده اند که با بهترین نمونه های شعر فارسی پهلو می زنند: ای روزگار از تو و بی مهری تو داد هرگز دل گرفته ای از تو نگشته شاد باب مرا به دامن محراب، از عناد، در خون کشیدی، از ستمت صدهزار داد ... این مجموعه، که در هر جلد متن 25 تعزیه را در خود دارد، گنجینه ای فرهنگی است که جز استفاده ی مذهبی، بهره های مردم شناختی و ادبی و فرهنگی فراوان دیگری هم دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما