بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فلسفه حق (1): تاریخچه و مفهوم حق

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 22771 10003022
5,700 5,130 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، به بررسی معنا و مفهوم «حق» و تبیین دیدگاه متفکران غربی و اسلامی درباره حق و فلسفه آن می پردازد. نگارنده در فصل اول اهمیت مساله حق را متذکر شده و در فصل دوم به تاریخچه طرح مساله حق اشاره نموده است. فصل سوم، عهده دار بیان معانی لغوی و اصطلاحی گوناگون حق می باشد و در نهایت، فصل چهارم و پنجم به دنبال مرور و بررسی آرای متفکران مسلمان و غربی درباره معنای حق می باشند.
این مساله دارای اشتراکات و افتراقات بسیاری در اندیشه اسلامی و غربی می باشد که بدان ها نیز پرداخته شده است. در مساله حق، علاوه بر چیستی و معنای آن، اعتباری یا تکوینی بودن، اطلاق یا نسبیت، تعیین معتبران، صاحبان و متعلقان حق از جمله مسایلی هستند که کانون توجه اندیشمندان واقع شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما