بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سفرنامه حج

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

سفر نامه حج نام کتابی است از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی که در عین روانی قلم و شیرینی بیان، نکات آموزنده بسیاری برای حجاج بیت الله الحرام و همه مشتاقان سفر به دیار وحی در بر دارد.
حجّ یکی از امور عبادی و ارکان مهمّه اسلام و فرایض بزرگ است که در آن فوائد، مصالح و منافع بسیار درج و متضمن سعادت دارَین و فوز نشأتین است.
از جنبه تقویت و تلقین عقیده به توحید و از جنبه ریاضت و تصفیه باطن، تزکیه نفس و تهذیب اخلاق و از جنبه اجتماعی، توثیق روابط مودت عمومی و برقراری حسن تفاهم بین اقوام و ملل و عناصر مختلف، و از جنبه ظهور قدرت معنوی دین مبین، و نمایش تسلیم مسلمین در برابر اوامر و احکام الهی و نیز از جنبه حل مشکلات بین المللی و از ناحیه مشورت و تبادل نظر و اخذ تصمیمات مقتضی درباره آینده اسلام و تعیین خط مشیهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و تربیتی و از ناحیه تعلیم اخوت اسلامی و مساوات، و الغاء امتیازات طبقاتی، نژادی، عنصری، صنفی و آموزش آزادگی، رشد دادن آزادی، درک کرامت انسانی و احترام به حقوق بشر و جنبههای دیگر، حج یک عمل نمونه، بینظیر و مظهر نظرات اسلام و مقاصد عالی قرآن است.

این کتاب در یک مقدمه و پنچ فصل تدوین شده است.

عناوین فصول آن با قرار زیر می باشد:
فصل اول: آغاز سفر؛
فصل دوم: در مدینه منوّره؛
فصل سوم: وحدت اسلامی؛
فصل چهارم: در مکه مکرّمه؛
فصل پنجم: درس هایی که از حج باید آموخت.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط