بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

معنویت در سبد مصرف

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده : بهزاد حمیدیه

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 462

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 23749 10003022
14,000 12,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در کتاب پژوهشی حاضر، با استفاده از روش جامعه شناختی درصدد اثبات این فرضیه برآمده است که در دوران معاصر پارادایم جدیدی با عنوان «پارادایم دین داری ابرعرفی» و یا به عبارتی تشدید «سکولاریته» در زمان کنونی برای دین داری رقم خورده است. بر این اساس نویسنده در صدد است علت رشد و توسعه حیرت انگیز جنبش های معنوی نوپدید در دهه های آخر قرن بیستم را تبیین کند. در این راستا ضمن معرفی دو پارادایم دین داری بیش از حاکمیت فرهنگ مصرفی یعنی پارادایم تعالی گرا و پارادایم عرفی و مقایسة آن ها، نظرات پسامدرنیستی اندیشمندانی چون: «نیل بل»، «پاکولسکی ولش» ارائه و پس از آن تحول های مفهومی مؤلفه های درون دینی یعنی: «خدا» و «نجات» در دوره ی «پساسنّت» بررسی گردیده است. در پایان وضعیت عرفان در پارادایم های معرفی شده، تحلیل و به وضعیت ایران نیز در ارتباط با موضوع، اشاره گردیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط