loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان خارج از کشور به روایت اسناد

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده اکبر قاسملو

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 788

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 23834 10003022
11,200 10,640 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویانِ خارج کشور از جمله تشکل های دانشگاهی بود که به عنوان پایگاهی برای متحدنمودن دانشجویان سالیانه و مناسبتی و یا به واسطه ی نشریات اتحادیه، ضمن آشنایی بیشتر با آموزه های مکتب اسلام، ذهنیت مناسبی از وضعیت سیاسی نامساعد داخل کشور و همچنین تلاش کشورهای غربی برای عقب نگه داشتن کشورهای اسلامی پیدا می کردند. همچنین این اتحادیه با پیام ها و بیانیه های خود به صورت مستمر پیوند خود را با حرکت اصیل امام، علمای مبارز و حوزه های علمیه اعلام می کرد.

البته در این میان دور بودن آنها از دسترس ساواک باعث می شد تا دانشجویان با فراغت بیشتری به مبارزات خود ادامه داده و بعضاً برخی دشواری های مبارزاتی برای نیروهای انقلاب داخل کشور را جبران می کردند. نقطه ی عطف فعالیت های اتحادیه ی انجمن های اسلامی اروپا و آمریکا به هنگام عزیمت امام از نجف به پاریس در ماه های منتهی به انقلاب اسلامی و تلاش آنها در همراهی با نهضت امام محسوب می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما