loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نظریه اعتماد سیاسی با تاکید بر گفتمان اسلامی

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده محسن ردادی

مستندساز اصغر افتخاری

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 364

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 24125 10003022
10,900 10,355 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب بر آن است تا از رهگذر کالبد شکافی اعتماد سیاسی در زمینه بومی آن به تصویری جامع از اعتماد سیاسی که متناسب با گفتمان اسلامی است، دست یابد. از این رو نخست مفهوم اعتماد بررسی می شود و سپس مبانی اعتماد سیاسی و کارکردهای آن شرح داده می شود. در ادامه به معرفی رویکرد اسلامی اعتماد سیاسی با تأمل در اندیشه های علامه طباطبایی و امام خمینی(ره) پرداخته می شود. در پایان سخنان امام خمینی(ره) درباره نسبت ولایت فقیه و دموکراسی ارائه می شود. همچنین نویسنده در کتاب با طراحی و معرفی «مدل چهار وجهی اعتماد»، «مدل صافی های اعتماد» و «درخت واره تقوای سیاسی»، مفهومی دقیق از اعتماد سیاسی را مطرح می کند. وی در کتاب در توضیح روش اعتمادسازی در نظام دموکراسی، از دو استعاره «تیم فوتبال» و «تقسیم کیک» استفاده می کند. شایان ذکر است مطالعه این کتاب به تمامی دانشجویان حوزه علوم انسانی در مقاطع مختلف توصیه می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما