loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سندرم کمپارتمان یا «انسان در حصار باورها»

ناشر اطلاعات

نویسنده استیون فلدمن

مترجم فیض الله توحیدی | یحیی دولتی

ویراستار افسانه قارونی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 184

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 24352 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
7,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مقدمه این کتاب آمده است: «چرا این همه برخورد در دنیای ما وجود دارد؟ آیا یک نیروی شیطانی پشت این قضیه هست؟ بسته به پاسخ شما که برگرفته از دیدگاهتان است. شاید جواب مثبت است. این کتاب، مواردی را به شما نشان می دهد که روزانه چه مقدار برخورد و سوءتفاهم در بین گروه های مسئول بهداشت جامعه و سایر گروه ها اتفاق می افتد. اغلب مردم معمولی ریشه های این سوء تفاهم ها و قضاوت های غلط هستند. مواردی هست که ما نمی بینیم، نمی توانیم اعتماد کنیم. زمینه قبلی ذهنی ما در واقع سبب کج فهمی و ادراک نادرست ما می شود؛ این سه اصل یاد شده، زیربنای اختلافات و برخوردهایی است که هر روز ما در جامعه پیرامونی خود مشاهده می کنیم. اغلب مردم معمولی از این برخوردها آگاهی ندارند؛ زیرا خود نیز درگیر آن هستند». در مقدمه مترجمان کتاب نیز آمده است: مترجمان این کتاب دکتر یحیی دولتی (پزشک) و دکتر فیض الله توحیدی (داروساز) دوستانی هستند سالمند که در این زمان شصت سال رفاقت و همدلی را پشت سر گذاشته اند و در کار تألیف و ترجمه نیز ادّعایی ندارند، ولی برای خوانندة دل آگاه و کنجکاو خود می گویند: «کتاب کمپارتمان یا حصار باورها» را دیدیم و خواندیم و عاشقش شدیم. مثل یک تشنة جویای حقیقت آن را تا به آخر خواندیم و نوشیدیم و تحسین گر نویسنده شجاع و فرزانه آن شدیم. یحیی از همکارش (دکتر فلدمن) اجازة ترجمه آن را گرفت و فیض الله توحیدی دست به قلم برد. بخش های تخصصی و علمی را یحیی و بخش های اجتماعی و سیاسی را فیض الله به زبان ساده و فصیح فارسی برگرداندند و اینک این کتاب در دستان شماست. تقاضای مترجمان از شما خوانندة گرامی این است که آن را به صورتی پیوسته بخوانید. بخش های علمی و پزشکی را می توان در یک مرحله و بخش های مذهبی و اجتماعی را در مرحلة دوم مطالعه کرد به شرطی که تمرکز شما دچار وقفه نشود. ادعایی نداریم، ولی کاری عاشقانه و از سر سویدای دل انجام داده ایم و مطمئنیم که بر دل خواهد نشست. استدعای ما این است که اگر این اثر را درخور انصاف و تحسین یافتید، مطالعه اش را به دوستان تشنة حقیقت خود هم توصیه کنید. از معرفی نویسنده پژوهشگر حق پذیر درمی گذریم؛ زیرا در بخش دیگر این کار انجام شده فقط این مقدار را فرونمی گذاریم که بگوییم مردی عالم و متخصص و انسانی پاک فطرت و پزشک یهودی خداشناس را در صفحه صفحة کتاب در مقابل خود دارید و از تکریم او خودداری نتوانید کرد. یهودی زاده ای که در مدرسه یهودیان افراطی ارتدکس سالها زیر پوشش و مغزشویی معلمان متعصب یهودی علیه اسلام و اعراب قرار داشته، به تدریج متحوّل می شود. خطاهای علمی اثبات شده پزشکی و تناقض ها و بطلان های دانش تخصصی او را به جهتی می کشاند که می اندیشد: «نکند باورهای دینی منِ یهودی هم مشکل داشته باشد و به من عمداً یا سهواً حق و باطل را به هم آمیخته باشند!» بلافاصله راه می افتد و آرشیوهای معتبر یهودی را و تاریخ تشکیل اسرائیل را به مطالعه می گیرد و می رسد به نقطة خیری که اکنون رسیده است. شجاع و صریح و آگاه و مستند یافته های خود را به تحریر می کشد. و تمامی انسانهای مُنصف مخصوصاً همکیشان خود را می آگاهاند که: «نه چنین است که اکنون می گویند، بلکه چنین است که تواریخ و اسناد معتبر می گویند.» مرحبا به این فرد عاقبت بخیر!
این کتاب در چهار فصل با این عناوین نگاشته شده است:
ـ چه چیز دشمن آگاهی های درست و قضاوت های عادلانه است؟
ـ موارد و نمونه هایی که مشاهده می کنیم ممکن است کاملاً نمودار واقعی عموم نباشد.
ـ بررسی تأثیر زیان بخشی زمینه قبلی هرکس بر درک او
ـ تأثیرات جامعه بر پدیده تعصب و یکسونگری.
کتاب یک بخش ضمیمه هم با این عنوان دارد: تنش بین اسرائیل و فلسطین در حال حاضر که آن هم در 4 بخش تنظیم شده است:
بخش اول: اکنون در چه موضعی هستیم؟
بخش دوم: مناقشه و تنش اسرائیل و فلسطین؛ چه طور شد که ما به اینجا رسیدیم؟
بخش سوم: مناقشه فلسطین و اسرائیل، به کجا می توانیم برسیم؟
بخش چهارم: محور شرارت شیطان بزرگ و...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما