بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

رسم دلبری

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده : محمدمهدی زیدآبادی نژاد | علی افاضاتی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 524

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی یکی از الطاف خداوندی است که به برکت پیروی عمومی ملت ایران از مکتب مبارز تشیع به دست آمد. در طول نهضت اسلامی از سال 1341 تا 1357 مبارزات مستمری از سوی انقلابیون به شیوه های مختلف و در اقصی نقاط کشور و با حضور اقشار گوناگون اجتماع حول محور مکتب تشیع و رهبری امام خمینی صورت گرفت که در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط رژیم پهلوی منجر شد.

تدوین تاریخ پرفراز و نشیب مبارزه ی ملت ایران با نظام استبدادی پهلوی وظیفه ی سنگینی است که برای انتقال پیام، اهداف، شیوه های مبارزاتی انقلابیون، اقشار شرکت کننده و نوع رهبری، همت علاقه مندان انقلاب اسلامی را می طلبد. در این راستا بیان داستانی و جذاب وقایع رخ داده در بخشی از این سرزمین پهناور و سیر تحولات و اتفاقات پیشامده برای قهرمان داستان، در انتقال راحت و جذاب حوادث انقلاب اسلامی به نسل کنونی و آینده تأثیرگذار خواهد بود.

در اثر حاضر نویسنده تلاش کرده تا زندگی واقعی یکی از مبارزان و انقلابیون را که به نام مستعار «سعید توفیق» معرفی شده است، از ابتدای ورودش به جرگه ی انقلابیون و سیر مبارزاتش با رژیم پهلوی و در نهایت شرکت او در جنگ تحمیلی عراق بر ضد ایران، اسارت و آزادی وی، به تصویر بکشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط