بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران

ناشر مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده فریدون اکبری شلدره ای

سال نشر : 1382

تعداد صفحات : 268

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 24977 10003022
1,600 1,520 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در کتاب درآمدی بر ادبیات داستانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با نگاهی به روند سیر ادبیات داستانی در ایران ، آثار موجود بررسی شده است. محور بحث این کتاب ، داستان نویسی پس از انقلاب و بررسی تأثیر تحولات ناشی از این جریان مهم بر اندیشه و محتوای کار نویسندگان است. نویسنده ی این کتاب تلاش نموده با تقسیم بندی دوره های تاریخی از سال 1300 تا 1377 و توجه به رویکرد حوادث مهم و تغییرات اوضاع اجتماعی ، داستانها و نویسندگان این دوران را دسته بندی و تحلیل نماید.

جنگ، ارتحال امام (ره) ، نقش و جایگاه زنان نویسنده در دهه های مختلف این دوره، تفاوت و ارزشها و روشهای غالب داستان نویسی در دوره های پیش و پس از انقلاب و چگونگی جبهه گیری نویسندگان مختلف در قبال مسایل سیاسی و اجتماعی ، موضوعات محوری این اثر است. علاقه مندان به داستان می توانند از طریق مطالعه ی این کتاب ، آثار و نویسندگان منظور نظر خود را، با دانستن جایگاه عملکردشان در ادبیات، شناخته و برگزینند و توانایی تحلیل وقایع داستان و شخصیت قهرمانان آن را بیابند. همچنین با شناختن بازتاب حوادث تاریخی بر افراد، به میزان درک صحیح تری از واقعیت های تاریخ نایل شوند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط