loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

کلاغ کامپیوتر

رمان کارآگاهی تخیلی برای نوجوان ها

ناشر سوره مهر

نویسنده فرهاد حسن زاده

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 111

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 27490 10003022
28,000 26,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«کلاغ کامپیو تر» رویکرد نویسنده به ژانری از قصه نویسی است که در ادبیات امروز ما مهجور مانده است: داستان علمی- تخیلی گونه ای از ادبیات است که فناوری، علوم امروزی یا مربوط به آینده را دستمایه هنرمند قرار می دهد. ماجرای «کلاغ کامپیو تر» از این قرار است که منصور، قهرمان اصلی قصه، برنامه جدیدی در کامپیو تر خود کشف می کند که در آن فرمان ها و پیام هایی از طریق کلاغ ها به او داده می شود. در واقع ماموریت هایی برای او تعریف میشود که برپایه چهار اصل نیکی، ایمان، درستکاری و راستگویی بنا شده است.

بر این اساس او و دوستانش ماموریت می یابند که با رسوا کردن بدی ها و دامن زدن به خوبی ها به انسان ها خدمت کنند. این همان نقطه ای است که در داستان فرهاد حسن زاده، علم و تکنولوژی در خدمت انسانیت و معنویت و ایجاد خوبی و زیبایی در زندگی انسان قرار می گیرد. ضمن اینکه «کلاغ کامپیو تر» به نوعی نقد رفتارهای اجتماعی در زندگی شهری نیز هست. اگرچه این انتقاد را در قالب ماموریت هایی هیجان انگیز برای بچه ها روایت می کند؛ ماموریت هایی نظیر پیدا کردن کسی که هر شب زباله هایش را در محوطه باز می ریزد و محیط زیست را آلوده می کند و... «کلاغ کامپیو تر» داستان پرکششی است که مقهور پیچیدگی های علمی و یا نقد رسمی کاستی های اجتماعی نمی شود، چرا که فرهاد حسن زاده قبل از هر چیز قصه گوست و دنیای مخاطبش را می شناسد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما