بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

در سرزمین سرخپوست

ناشر سوره مهر

نویسنده الیزابت جرج اسپیر

مترجم پروین علی پور

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 240

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 27545 10003022
16,000 15,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آن ها مهاجران سرزمینی تازه اند. سرزمینی که هنوز آتش قبایلی از سرخپوست ها در گوشه و کنارش روشن است. «در سرزمین سرخپوست» داستان پسری سفید پوست به نام «مات» است که در انتظار اعضای خانواده اش، ماه ها در یک کلبه جنگلی تنها می ماند. این زمان طولانی، فرصتی برای آشنایی او با سرخپوست ها و دوستی اش با پسری به نام «آتین» فراهم می آورد. داستان بر پایه تفاوت های رفتاری و و فکری این دو پسر شکل می گیرد. مات قراراست به آتین خواندن و نوشتن یاد بدهد. اما جریان این یادگیری یک طرفه نمی ماند و کم کم مات، با مراسم، آیین ها و شیوه زندگی سرخپوستان آشنا می شود.

استفاده نویسنده از داستان رابینسون کروزوئه درطول قصه به عنوان کتابی که برای یادگیری خواندن و نوشتن مورد استفاده قرار می گیرد و تغییر موقعیت قهرمان سیاه پوست و سفیدپوست داستان در عالم واقع، یکی از فصل های درخشان داستان را شکل می دهد. «در سرزمین سرخپوست» کتابی است که خواننده را در سرزمینی پر از رمز و راز، همواره به یادگیری و نگریستن به شیوه های دیگری از زندگی وا می دارد. درنوع رابطه دو پسر که همواره با یک جور تحقیرشدگی در پسرسفیدپوست همراه است، به سادگی می توان ردپایی از تلاش یک سرخپوست برای برانگیختن حس احترام سفیدپوستان نسبت به شیوه زندگی خود را کشف کرد.

یاد روبینسون کروزوئه و نوکرش افتاد. داستان آن ها در مورد او و آتین به طور وارونه ای صدق می کرد! هرگاه چند قدم از کلیه دور می شدند؛ این پسرک پوست قهوه ای بود که جلو جلو می رفت، راه را نشان می داد، دقیقا می دانست چه کار بکند و هر کاری را با سرعت و با مهارت انجام می داد.
صفحه ۱۰۷
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما