بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آیین دبیری

ناشر مرکز نشر دانشگاهی

نویسنده محمدبن عبدالخالق میهنی

ویراستار هاشم بناءپور غفاری

تصحیح و تعلیق اکبر نحوی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 196

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 27653 10003022
6,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب آیین دبیری یادآور گروهی از کتابهای تعلیمی در ایران قدیم است که در هر یک از آنها فنی از فنون را آموزش می دادند و مجموعۀ این کتابها را آیین نامه می گفتند.

موضوع کتاب حاضر، تشریح آداب و رسوم دبیری، فن نگارش و نامه نگاری است.

این نوشتار، مشتمل بر متن و توضیح بخش دوم مجموعه ای موسوم به «کتاب الرسایل بالفارسیة» است که در قرن ششم هجری قمری تدوین شده و اصل آن به شمارة 4079 در کتابخانة «فاتح» استانبول و عکسی از آن به شمارة 4248 در کتابخانه مرکزی «دانشگاه تهران» نگهداری می شود.

این اثر، مشتمل بر اطّلاعاتی دربارة آداب و سنن دبیری در سده های پیش از حملة مغولان بوده و به همین دلیل از جایگاهی ممتاز برخوردار است.
در کتاب حاضر، تلاش شده، ضمن اعمال رسم الخط امروز فارسی، برخی مشکلات اثر مذکور شرح و بعضی لغات، ترکیب ها و تعبیرات آن با توجّه به شواهدی از متون فارسی توضیح داده شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما