loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

قرآن نماد حیات معقول

ناشر موسسه تدوین و نشر آثار علامه جعفری

نویسنده محمدتقی جعفری

سال نشر : 1397

تعداد صفحات : 406

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 280 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
110,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب، نویسنده پس از یک سری بحث های مقدماتی به توصیف قرآن می پردازد. سپس در باب مساله شناخت از دیدگاه قرآن بحثهایی را مطرح می کند. در بحث سوم دیدگاه قرآن را راجع به جهان و هدف آن ، زندگی و تاریخ بررسی می نماید. در فصل بعدی کتاب، ایشان به بررسی یک سری از ویژگی های قرآن می پردازد که طولانی ترین بخش کتاب است. در نهایت بحثی در مورد آیات مکی و مدنی و اعجاز در قرآن مطرح می نماید. در پایان کتاب 250 آیه منتخب از قرآن را با ترجمه و شرح مختصر ذکر می کند.
تسلط نویسنده بر آراء فلاسفه غرب، دقتهای ایشان در برداشت نکات دقیق از آیات قرآن، استنادهای فراوان به آیات قرآن و پاسخ های کوبنده به مبانی تفکر غرب بر اساس تعالیم قرآنی از ویژگی های این کتاب است. مطالعه این کتاب، نوع نگاه خواننده را نسبت به قرآن، بسیار ارتقاء می بخشد.

این کتاب، نگاهی است به قرآن از این منظر که راهنمای انسان است به سوی حیات معقول. حیاتی که نویسنده، آن را اینچنین توصیف می کند:
... اما هیچ تردیدی ندارم که در زندگانی طبیعی، در جستجوی حیات معقول می باشم. آن حیات معقول که پاسخگوی هدف اعلای وجود من در این کارگاه معقول باشد و به این سئوالات جدی : از کجا آمده ام؟ برای چه آمده ام؟ به کجا می روم؟ جواب قانع کننده ای بدهد. و به جای جواب منطقی به این سئوالات روی آنها گرد و خاک نپاشد و آن را زیر اصطلاحات فریبنده مخفی نکند...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما