بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

لشکرکشی اسکندر

ناشر مرکز نشر دانشگاهی

نویسنده آریان

مترجم محسن خادم | اوبری دو سلینکورت

مستندساز جی. آر. همیلتون

بازنویسی جی. آر. همیلتون

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 364

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 28129 10003022
7,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آریان، از اهالی یونان در زمان خود مردی مشهور بود. وی در روم و آتن به مناصب برجسته قضایی رسید و مدتی طولانی حاکم یکی از ایالت های مهم امپراطوری روم بود. در حدود نیمه قرن دوم میلادی، یعنی زمانی که تقریبا 60 سال داشت، کتابی با عنوان لشکرکشی اسکندر نگاشت. این اثر تنها یکی از چندین اثر مهم او در زمینه تاریخ بود. در واقع چهره واقعی اسکندر در پس انبوهی از اظهارنظرهای متناقض نهفته بود و آریان کتاب خود را برای خاتمه دادن به این وضع داشت. وی مبنای کار خود را در تاریخ بطلیموس و آرمیتوبولوس قرار داد. اما آن چه او از سکندر می گوید بیش از کل آن چیزی است که در منابع در اختیار می بینیم. کتاب حاضر مشتمل بر مقدمه ای در فرازهایی از زندگی آریان و نیز لشکرکشی های اسکندر و ارتش وی است و پس از این مقدمه متن اصلی کتاب آریان ذکر شده است. وی داستان خود را از 20سالگی اسکندر آغاز می کند و به شرح جنگ ها، لشکرکشی ها و فراز و نشیب های حکمرانی این فرمانروای مقتدر می پردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما