بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گور خمره های اشکانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 28132 10003022
11,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مؤلف این گزارش در تابستان سال 1344 از سوی مرکز باستان شناسی ایران مأموریت یافت تا در رأس هیأتی از باستان شناسان رهسپار اردبیل شوند و میدانها و مراکز اصلی ابریق های سفالینی را که به بازارهای عتیقه اروپا و آمریکا راه یافته بود و بیشتر به آذربایجان شرقی و اطراف اردبیل منسوب می شد بررسی و کاوش کند. حاصل این بررسی و کاوش باستان شناختی سه ماه، دست یابی به بخشی از میراث گورخفتگان 2200 سال پیش واشی دشت مغان بود که در حقیقت برهه ای از تاریخ مبهم ایران پیش از اسلام است.گزارش حاضر شامل یک تک نگاری از آداب و تدفین مردگان اشکانی، تصویر زندگی پس از مرگ در نزد مردمان آن دوران، آلات و ابزار و زر و زیور و لباس، صنایع دستی چوبی و سفالی و فلزی این ساکنان حواشی رودخانه های دشت مغان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما