بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بیداری اسلامی (بیداری برای بیداری)

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده عبدالکریم بکار

مترجم وحید مرادی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 316

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 28841 10003022
11,000 10,450 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر، به مثابه نقشه راهی برای احیای گفتمان بیداری اسلامی است که در آن مؤلف نگارش خود را با بحث در مورد بیداری آغاز می نماید و آن را گرایش به سوی فهم اسلام و عمل به آن معرفی می نماید. وی وقوع بیداری اسلامی را ناشی از عواملی همچون منازعه میان جریان اصیل اسلامی با جریان های غیردینی نوظهور همچون مارکسیسم، سوسیالیسم، سکولاریسم، لیبرالیسم و ... می داند. او در ادامه به بیان سیر تاریخی مختصری از پدیده بیداری اسلامی از دهه هفتاد شامل گذار از مرحله دین داری فردی، توجه به آثار مکتوب گذشتگان و غیره می پردازد. در فصل بعدی وی به ضرورت تعامل فعالان عرصه بیداری اسلامی و اقلیت ها و مهاجران مسلمان ساکن کشورهای غربی با دیگران و همگرایی با افکار و اندیشه های مخالف و ناهم سو اشاره می کند. در آخر نیز نوزایی امت اسلامی را در حوزة سیاسی و اقتصادی برشمرده و تأکید بر قدرت نرم به جای قدرت نظامی را از ضروریات این رویکرد معرفی می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط