بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

سفالگری بدون چرخ: بافت و شکل گل

ناشر مرکز نشر دانشگاهی

نویسنده اف. کارلتون بال | جنیس. لووس

مترجم سنبل نفریه

سال نشر : 1383

تعداد صفحات : 252

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 28989 10003022
4,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سفالگری بدون چرخ: ترجمه ای است از کتاب قدیمی هنر سفالگری کارلتون بال که سنبل نفریه، هنرمند سفالگر ایرانی به فارسی برگردانده است.
کارلتون بال معتقد است میان هنرمند و گل اتفاقی رازآمیز رخ می دهد و وقتی این اتفاق روی داد اثری بکر و زیبا آفریده می شود.
او در کتابش این راز را برملا می کند.
کارلتون بال مجموعه ای کامل از روشهای شکل دهی اشیای گلی کاربردی را بدون استفاده از چرخ سفالگری به خواننده عرضه می کند و می گوید که چگونه از گل، حجمها و شکلها و بافتهای اعجاب انگیز بیافرینیم.
طرح، اصلی ترین رکن ساخت سفالینه و سرامیک است، و زیررنگ ها و لعاب ها و دوغاب های رنگی صرفاً جامة طرح.
این کتاب پژوهشی کوتاه و در عین حال عمیق در عرصه ای محدود اما مهم در صنعت سفال و سرامیک است که خواندنش برای هنرجویان خلاق و علاقه مندان سودبخش و لذت آفرین است.

آب، خاک، باد، آتش، و انسان و دستهایش. دستها خاک و آب را می آمیزند و گل می سازند. گل را ورز می دهند و در آن می دمند و کوزه ای، کاسه ای، گلدانی، جامی، قدحی یا ... شکل می گیرد و بر آتش نهاده می شود. آنگاه است که سفالینه ای، هستی می یابد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما