بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف قرآن و حدیث (1)
  4. شرح و تفسیر متون اصلی (3-1)
  5. تفسیر موضوعی قرآن کریم: آموزه هایی از فضائل و حقوق اهل بیت (ع) در قرآن

تفسیر موضوعی قرآن کریم: آموزه هایی از فضائل و حقوق اهل بیت (ع) در قرآن

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

خداوند در سطح ظاهر و باطن آیات فراوان از اهل بیت پیامبر اکرم (ص) ـ برخلاف اهل بیت سایر انبیا ـ با عناوین گوناگون یاد کرده است. در سطح ظاهر همانند عنوان «اهل البیت» (احزاب / 33)، «اهل الذکر» (نحل / 44؛ انبیا / 7)، «ذی القربی» (انفال / 42؛ حشر / 7)، «اولی الامر» (نساء / 59)، «اوتو العلم» (عنکبوت / 49)، «من عنده علم الکتاب» (رعد / 43)، «صادقین» (توبه / 119) «الذین اصطفینا من عبادنا» (فاطر / 33) و مانند این عناوین پر بها که دلالت بر شأنی از شئون اهل بیت دارد و جایگاه آنان را در سازمان دین نمایان می کند، ذکر کرده است.
این کتاب تعدادی از آیات در این زمینه را گزینش کرده و با دسته بندی آنها در دو قلمرو فضایل و حقوق اهل بیت کوشیده است مفاید آنها را با توجه به قراین درون متن و برون متن (مبتنی بر روایات فریقین) به صورت نظام مند و منسجم شرح دهد و به شبهات پاسخ گوید. از جمله فضایل اهل بیت، فضیلت تطهیر و همتایی با کتاب خدا و از جمله حقوق آنان، حق معرفت، ولایت، اطاعت، مودت و وراثت زمین است که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط