بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

روش های توان افزایی در سختی ها

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده محسن عطاءاله

ویراستار حسین پورشریف

زیر نظر عباس پسندیده

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 368

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 29426 10003022
40,000 36,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این نوشتار با نگاهی علمی و کاربردی به مفهوم صبر و با بهره گیری از آیات نورانی قرآن به دنبال پاسخ به پرسش ها موجود در این زمینه هستیم که در قرآن جریان ها و موقعیت های ناخوشایندی که برای انبیای الهی و پیروانشان و در راس آنها پیامبر اکرم(ص) اتفاق افتاده گزارش شده است.

برای مقابله با این ناخوشایندی ها راهکارهایی ارائه شده است، این راهکارها که در جریانات خاص وارد شده اند، بر قوانین علمی استوار هستند و باید شناسایی و کشف شوند، از این رو می توان با دقت در آیات بیانگر انواع واکنش های افراد و تامل در آموزه هایی که در این مواقع سخت به آنها ارائه شده است، روش های کلی «توان افزایی در سختی ها» را شناسایی و کشف کرد و آنها را در موقعیت های مشابه به کار برد.

کشف و استخراج ۳۲ روش قرآنی، مهم ترین یافته این پژوهش است که به کارگیری آنها در هنگامه های دشوار سبب افزایش قدرت صبر و تحمل انسان می شود.

این روش های تقویتی در دو بخش کلی به افزایش نیروی بردباری کمک می کند، در بخش اول از راهبرد «تقویت با تکیه بر توانایی ها و رفتارهای خود فرد» استفاده می شود که به عنوان روش های خود تقویتی نامگذاری شده اند ولی بخش دوم که در آن از راهبرد «تقویت با توجه دادن به صفات الهی» استفاده شده، از آنها با عنوان روش های خدا تقویتی یاد می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما