بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

گزیده دانشوران و رجال اصفهان و زندگی نامه خودنوشت مولف

ناشر موسسه کتاب شناسی شیعه (موسسه تراث الشیعه)

نویسنده سید محمدعلی مبارکه ای

گردآورنده کتاب رحیم قاسمی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 480

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 29562 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده این اثر خطیب توانا، حاج سید محمدعلی مبارکه ای (م 1365ق/ 1325ش) است.
وی از دست پروردگان حوزه علمیه اصفهان، و از تربیت یافتگان بزرگانی چون عالم وارسته نامدار آخوند ملامحمد کاشی (م 1323 ق) است.
این کتاب حاوی دو اثر از بهترین آثار این عالم بزرگوار است که نخستین بار منتشر می شود:
گزیده «دانشوران و رجال اصفهان» که در آن سرگذشت حدود یکصد و ده تن از علمای معاصر مؤلف به گونه ای زیبا و جذاب درج شده و مشتمل بر بسیاری از نکات و مطالب تازه و مشاهدات مؤلف است که در منابع دیگر دیده نمی شود. در این گزیده آن قسمت از مطالب «دانشوران و رجال اصفهان» آمده که منقول از منابع دیگر نیست، بلکه اطلاعات و مشاهدات شخصی مولف بویژه در سرگذشت کسانی چون آخوند کاشی است.
زندگی نامه خودنوشت مولف که بسیار جذاب و شبیه سیاحت شرق آق نجفی قوچانی و عمده مشتمل بر گزارش سفرهای فراوان اوست و بخصوص دیدار با گاندی در هند و مناظره اس با عالم وهابی در مسجد الحرام و ملاقاتش با ملک عبدالعزیز در سفر حج وی به سال ۱۳۴۷ بسیار خواندنی است.
یکی از جذاب ترین بخش های این کتاب ملاقات وی با گاندی است. یک روحانی شیعه سید، با گاندی ملاقات می کند و شرح آن را می نویسد. همچنین ملاقات او با ابن سعود در سفر حج هم خواندنی است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط