بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شاهنامه ابوالقاسم فردوسی (دوره نه جلدی)

ویراست سوم

ناشر سروش

تصحیح و تعلیق محمد نوری عثمانوف | رستم موسی علی اف

زیر نظر مهدی قریب

سال نشر : 1393

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 32641 10003022
450,000 427,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شاهنامه حماسه ای منظوم در بحر متقارب در قالب مثنوی، یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین حماسه های جهان است که سرایش آن سی سال به طول انجامید. شاهنامه عظیم ترین یادگار شعر و ادبیات ایران، حماسه ای است که اساطیر و داستان های ملی و تاریخی ایران را از ابتداء تا فتح ایران توسط اعراب در بر می گیرد. شاهنامه در سه بخش اسطوره ای، پهلوانی و تاریخی سروده شده است. فردوسی با نظم شاهنامه احیاگر زبان پارسی خوانده شد. نشر شاهنامه و شهرت آن در ایران و جهان مایه نهضت بزرگی در ایجاد منظومه های حماسی دیگر شد. فردوسی افکار، احساسات، آرزوها و مقاصد مردمی جمع آمده در شاهنامه را به شکل عالی هنری در اشعار خود منعکس ساخته است.

این مجموعه 9 جلدی، ویرایش سوم شاهنامه مشهور به شاهنامه مسکو، حاصل تلاش بنیاد شاهنامه فردوسی و دانشگاه خاورشناسی مسکو، است که اینک به همت انتشارات سروش برای اولین بار در اختیار علاقه مندان زبان و ادب فارسی و شاهنامه شناسان قرار می گیرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط