بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ اسلام (2-14)
  5. خورشید شرق در سده سوم: فضل بن شاذان نیشابوری
  • خورشید شرق در سده سوم: فضل بن شاذان نیشابوری

خورشید شرق در سده سوم: فضل بن شاذان نیشابوری

ناشر : موسسه کتاب شناسی شیعه (موسسه تراث الشیعه)

نویسنده : مهدی بیات مختاری

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 902

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 33615 10003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

تاریخ نیشابور و موقعیت آن در عصر فضل، خاندان و نژاد فضل ابن شاذان، فضل ابن شاذان در منظر رجال شناسان، تمجید امام حسن عسگری (ع) از فضل و رد توقیع ساختگی، کمالات و زمینه های تخصص، استادان معصوم و آسمانی، مشایخ ارجمند و گرانقدر، راویان و شاگردان و مقابله با سیاست های عباسیان و طاهریان در این کتاب آمده است.

همچنین، جایگاه فضل در کتب اربعه، فضل ابن شاذان در رجال کشی، پاره ای از دیدگاه های اصولی و فقهی، کاووشی در ایضاء، دیدگاه و نقدهای اسلامی، تالیفات و پرواز به فردوس، فصل های شانزده گانه این کتاب را تشکیل می دهند.

علاوه بر این در این اثر تلاش شده به تفضیل پیرامون آثار فضل، سفرها، علمای معاصر اعم از شیعه و سنی و اساتید بلند مرتبه او همچون ابن ابی عمیر ابن غزالی، آثار فضل در مصادر قدما، سرگذشت فضل در کتاب های رجال و مقایسه تمام آثار فضل در سه مصدر قدیمی سخن به میان آید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط