loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حقوق بین الملل اسلامی

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده عبدالحکیم سلیمی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 272

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35061 10003022
43,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هدف کتاب ، بررسی ماهیت حقوق بین الملل اسلامی و طرح مباحثی پیرامون آن است. به اعتقاد نویسنده، مسلمانان قرن ها زودتر از گروسیوس هلندی، معروف به پدر حقوق بین الملل، آثاری را در این زمینه تدوین نموده اند. مجموعه اصول و قواعد آن برای تنظیم گونه های روابط داخلی و بین المللی و برای معاش و معاد، کافی است. وی اذعان دارد که در گذشته ای نه چندان دور، بیش از نیمی از جهان متمدن براساس نظریه های اسلامی در سیاست، حکومت، اقتصاد و روابط بین الملل، اداره می شد و روش سیاسی و اصول حقوقی اسلام در قرون وسطی، دست مایه فیلسوفان و حقوق دانان غرب در تدوین ضوابط عدالت اجتماعی و حمایت حقوقی مستضعفان در برابر مستکبران بوده است. اسلام بنیان گذار زندگی مسالمت آمیز انسان ها در کنار یکدیگر بوده و قرآن کریم نزدیک به هزار سال پیش از مکتب پروتستان، ملت ها را به زندگی براساس مشترکات فراخوانده است. نگارنده به منظور تبیین این موضوع، پس از پرداختن به کلیات بحث، ابتدا به تاریخ روابط بین الملل پرداخته و در ادامه، تدوین و تکوین حقوق بین الملل اسلامی را مورد بررسی قرار داده و ماهیت، مبانی و منابع این حقوق را نیز، تشریح کرده است. حقوق قراردادهای بین المللی در اسلام، جغرافیای سیاسی جهان و شناسایی از دیدگاه اسلام، حقوق دیپلماتیک، و اصولی مانند صلح، برابری کشورها و نفی سبیل، ازجمله موضوعاتی هستند که بدان ها پرداخته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما