بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مجموعه از چشم انداز امام علی (ع) - دفتر سی و هفتم: آیین کشورداری

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35201 10003022
4,000 3,600 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مجموعه از چشم انداز امام علی(ع) چهل موضوع مهم و اساسی از منظر آن حضرت ترسیم شده است. در تدوین این مجموعه کم نظیر که تا کنون برخی از دفاتر آن به چاپ های بیش از ده نوبت رسیده اند به اقتضائات مخاطب اصلی آن یعنی نوجوانان و جوانان توجه خاص شده است.

در هر دفتر از این مجموعه به تنهایی بحث مستقلی مطرح و به پرسش و شبهه ای اساسی پاسخ داده شده است و نثر روان، جذاب، جوان پسند و کم حجم از ویژگی های منحصر به فرد مجموعه ی چهل جلدی از چشم انداز امام علی(ع) می باشد.

روایت دریا، شهید و شهادت، برادری داشتم که ...، شرحه شرحه، قاسطین، مارقین و ناکثین، تصمیم های بزرگ جوانی، نظارت بر دولت، رابطه هست ها و بایدها، مخالفان سیاسی، رهبر و رهبری، امام علی(ع) و هنر، جوان، حقوق متقابل مردم و حکومت، حرف های فیروزه ای، نیاز به دین، کار و دین، مرگ، چالش های دینی، اعتدال و پرستش و... از عناوین این مجموعه 40 جلدی به شمار می روند.سی و هفتمین دفتر از مجموعه "از چشم انداز امام علی (ع) "به شرح و تبیین شیوه ها و اصول کشورداری از منظر آن حضرت اختصاص دارد .در این نوشتار مولف کوشیده است این اصول را ذیل چهار عرصه اخلاق و فرهنگ، مدیریت، سیاست و اجتماع، و اقتصاد شرح و بررسی نماید .کتاب با مقدمه ای در باب تعریف کشور و کشورداری، رابطه کشورداری و سیاست، رابطه کشورداری و دولت و پیشینه تاریخی بحث آغاز می شود، سپس مباحث اصلی در چهار فصل فراهم می آید .فصل نخشت "آیین کشورداری در عرصه اخلاق و فرهنگ "با موضوعاتی از این قبیل :زهد و ساده زیستی دولتمردان، و میدان ندادن به متملقان و چاپلوسان .در فصل دوم که "آیین کشورداری در عرصه مدیریت "عنوان گرفته است موضوعاتی از این قبیل به چشم می خورد :مردم و مردم داری، کارگزاران و عوامل حکومت، و شیوه ها نظارت .فصل سوم با عنوان "آیین کشورداری در عرصه سیاست و اجتماع "مشتمل بر این مباحث است :وحدت و اتحاد، امر به معروف و نهی از منکر، عدالت و پرهیز از ظلم، آزادی و تامین آن برای همه شهروندان، و تامین امنیت .فصل چهارم نیز با عنوان "آیین کشورداری در عرضه اقتصاد "موضوعاتی از این دست را شامل می شود : بیت المال، تامین اجتماعی و فقرزدایی، و انجام فعالیت های اقتصادی .
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما