بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

علوم قرآن (مقدماتی)

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده صدیق حسین

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35780 10003022
15,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، مروری بر علوم قرآن و مسایل مهم مطرح در آن بر اساس دیدگاه های تفسیری و قرآنی مذاهب مختلف اسلامی است. در ابتدای این اثر ضمن بیان مفهوم علوم قرآنی و سیر تاریخی این قبیل از علوم از صدر اسلام تا زمان حاضر، به بیان مفهوم وحی و ویژگی های آن پرداخته شده و اقسام وحی و چگونگی نزول آن بررسی شده است. آنگاه به معرفی سوره ها و آیات قرآن و تقسیم آن ها به مکی و مدنی پرداخته شده و تحلیلی از اسباب نزول قرآن و فواید شناخت آن ارایه شده است. در ادامه نویسنده تاریخچه ای از نگارش قرآن و گردآوری ان ارایه نموده و دیدگاه مذاهب مختلف اسلامی را در مورد چگونگی وحدت مصاحف منعکس کرده است. وی در بخش دیگری از کتاب به معرفی قرائات سبعه، عوامل اختلاف قرائت، ویژگی های قرائت عاصم و حجیت قرائات را بررسی کرده است. مصونیت قرآن از تحریف و اثبات آن، اعجاز قرآن و ابعاد مختلف آن، جامعیت این کتاب آسمانی، شناخت ناسخ و منسوخ و اهمیت آن در تفسیر، شناخت محکمات و متشابهات قرآنی و معرفی نمونه هایی از آن دو از دیگر مندرجات مهم مطرح شده در این کتاب است. نویسنده نظریات قرآن پژوهان قدیم و معاصر شیعه و اهل سنت را در این موضوعات منعکس کرده و مباحث کتاب را به صورت درسنامه تنظیم کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما