بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مستشرقان و پیامبر اعظم (ص)

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده حسین عبدالمحمدی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 344

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35810 10003022
16,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کاب حاضر، رویکردی انتقادی در بررسی برخی دیدگاه های مستشرقان پیرامون پاره ای از حوادث مهم زندگی پیامبر اسلام(ص) می باشد که با هدف تامین متن درسی برای درس «تاریخ اسلام و مستشرقان» در مدارس عالی جامعة المصطفی العالمیة، تدوین یافته است. در این راستا، فصل نخست به مفاهیم کلیدی پژوهش اشاره نموده و به دنبال آن، پس از بررسی پیشینه موضوع، محدودیت های مستشرقان را از نظر سیاسی و فرهنگی تبیین نموده تا زاویه دید آن ها را به بسیاری از مسایل اسلامی، تبیین نماید. در ادامه، شیوه تاریخ نگاری مستشرقان، با الگو قراردادن یکی از مقالات دایرة المعارف اسلامی لیدن که از نظر علمی مورد توجه مراکز آکادمیک می باشد ارزیابی شده است. در این میان، مستشرقان برجسته دارای آثار درباره پیامبر اعظم(ص) نیز، معرفی شده اند. در فصول دیگر، دیدگاه های شرق شناسان درباره آیین پیامبر(ص) پیش از بعثت، چگونگی آغاز وحی، امی بودن رسول خدا(ص) و ازدواج های وی، مطرح و نقد و بررسی شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط