بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اسلام، جهانی شدن و جهانی سازی

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : مهدی امیدی نقلبری

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 312

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 35820 10003022
14,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع کتاب، تحلیلی از مسأله جهانی شدن و نسبت آن با دین اسلام و آموزه های اسلامی است. در ابتدای این اثر تعریفی از جهانی سازی از منظر جهان لیبرال ارایه شده و پس از آن چرایی، چیستی و هستی شناسی آن و برخی از نظریه های رایج در این زمینه بیان شده است. آنگاه مبانی، ابعاد، مراحل و پیامدهای جهانی سازی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و برخورد نظام استعماری و سرمایه داری با این مقوله در حوزه های مختلف تبیین شده است. آنگاه از منظری اسلامی و با اتکاء به تعالیم دین اسلام به مقوله جهانی سازی نگریسته شده و ارتباط این موضوع با مسأله مهدویت و تشکیل حکومت جهانی اسلام، بررسی شده است. در بخش بعدی کتاب برخی از موانع، هشدارها، فرصت ها، چالش ها و راهبردهای لازم برای مواجهه با مقوله جهانی شدن به ویژه برای جمهوری اسلامی ایران بیان شده و ضرورت آمادگی همه جانبه برای مواجهه با آن و ذوب نشدن در فرهنگ و آموزه های غربی مورد تأکید قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط