بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. بعثت، غدیر، عاشورا، مهدویت (4)
  4. امام حسین (ع) و عاشورا (3-4)
  5. محتشم نامه: گزیده ی ترکیب بندهای عاشورایی در استقبال محتشم کاشانی
  • محتشم نامه: گزیده ی ترکیب بندهای عاشورایی در استقبال محتشم کاشانی

محتشم نامه: گزیده ی ترکیب بندهای عاشورایی در استقبال محتشم کاشانی

ناشر : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 548

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 36228 10003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

محتشم کاشانی با ترکیب بند ارجمند خود روحی تازه در کالبد مرثیه سرایی دمید و جوششی در دل ها پدید آورد. او به مرثیه سرایی در ادب فارسی اعتبار بخشید و تاثیری شگرف از خود برجای گذاشت.

از بدو سرایش این ترکیب بند بسیاری از بهترین شاعران پارسی گوی به استقبال محتشم رفته و آثاری تابناک پدید آوردند و چنین شد که سنگ بنای او در ادب پارسی معموره ای شگف سر بر کشید.

از آنجا که چهارده قرن از شهادت امام حسین (ع) می گذرد از همان ابتدا تا به امروز شاعران بسیاری در این سوگ عظیم شعر سروده اند که پس از محتشم کاشانی شاعرانی در استقبال از ترکیب بند مشهور او برای این سوگ در قالب ترکیب بند شعر سروده اند.

در این مجموعه 547 صفحه ای اشعاری از وحشی بافقی، حزین لاهیجی، وصال شیرازی، وقار شیرازی، نیّر تبریزی، طرب شیرازی، صغیر اصفهانی، امیری فیروزکوهی، مشفق کاشانی سیدعلی موسوی گرمارودی، بهاءالدین خرمشاهی و ... آورده شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط