بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم اقتصادی (3-15)
  5. مجموعه مقالات توسعه مبتنی بر عدالت

مجموعه مقالات توسعه مبتنی بر عدالت

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

گردآورنده کتاب معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 852

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

تعریفی شامل که معمولا برای توسعة اقتصادی مطرح می شود، بدین شرح است: «بهبود و گسترش عوامل موثر در ظرفیت تولیدی اعم از نیروی کار، زمین، سرمایه و تکنولوژی که در سه سطح ملی، استانی و یا منطقه ای توسعه دنبال می شود». برای ارزیابی کارکرد توسعه نیز باید توجه داشت که توسعه ای که به عدالت می انجامد لازم است حداقل 5 هدف را دنبال کند؛ شامل قوانین پایدار ایجاد کار با دستمزد مکفی؛ تامین کالایی که رفاه عموم جامعه را تامین کند؛ ایجاد و کنترل، پاسخ گویی و مشارکت بیش تر در تصمیمات مبنایی اقتصادی از قبیل استخدام، سرمایه گذاری و اسکان؛ و در نهایت کابردی کردن این موارد با قوی ساختن ابعاد ساختاری و نهادی و تقویت سازمان های اقتصادی.

کتاب حاضر درآمدی است بر مطالعات توسعه مبتنی بر عدالت که مجموعه ای از بیست و پنج مقالة نظری و راهبردی از نویسندگان مختلف است. هر مقاله با درج چکیده ای در آغاز و فهرست منابع در پایان به چاپ رسیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط