loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دوست اگر این گونه می بود

ناشر منیر

نویسنده راضیه محمدزاده

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 183

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 370 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
35,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب حاضر با مبنایی روایی و قرآنی به صورت بسیار دسته بندی شده و سیستمی، معارف رسیده از اهل بیت – علیهم السلام – را در باب دوستی و دوست یابی به جوانان تقدیم می کند.
نویسنده در فصل نخست کتاب مقدماتی را از قبیل اهمیت دوست یابی، شناخت دوستان، انواع دوستان و ... بیان می کند. سپس در فصل دوم کتاب با عنوان ( چه کسانی را دوست بداریم؟ ) با استفاده از آیات و روایات ، مواردی را برمی شمرد مثلا کسی که دیدنش شما را به یاد خدا بیندازد و ... . در فصل سوم به یک سری از آداب معاشرت با دوستان همچون وفاداری، اعتدال در سخن گفتن، خوش اخلاقی و ... می پردازد. در فصل چهارم کتاب، با استناد به آیات و روایات مواردی را که نهی از دوستی آنان شده است را معرفی می کند. در نهایت، 20 حدیث تربیتی از اهل بیت – علیهم السلام – به همراه ترجمه آن و چهل راهکار برای تحکیم دوستی در کمال اختصار بیان می کند. و بالاخره نمونه هایی از نامه نگاری برای دوستان را ارائه می نماید.
پرهیز از زیاده گویی، جامعیت مباحث و نظم ساختاری مناسب در ارائه محتوا از ویژگی های این کتاب است.

در آغاز برخورد ...1- وقتی به هم رسیدید سلام کنید ، لبخند بزنید و با هم دست بدهید.2- به او بگو دلت برایش تنگ شده و مشتاق دیدارش هستی. دیدارت بر اساس شوق و رغبت باشد نه از روی کراهت3- او را به اسم صدا بزن4- با او به تواضع و نرمی برخورد کن.5- ...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما