بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام فکری و اعتقادی اسلام (2-2)
  5. ایمان و شناخت عقلانی از دیدگاه اندیشمندان مسلمان

ایمان و شناخت عقلانی از دیدگاه اندیشمندان مسلمان

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : فاطمه صادق زاده قمصری

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 464

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این کتاب به یکی از مهمترین دل مشغولی های دین داران در تمای اعصار، یعنی پرسش از حقیقت ایمانی نظر دارد.

فاطمه صادق زاده قمصری، عضو هیئت علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) در این کتاب با مراجعه به ۱۹۳ منبع و در ۹ فصل به صورت تطبیقی و مبسوط به تقریر آرای شیخ مفید، ابن سینا و ابن رشد در باب معرفت و شناخت عقلانی؛ اشعریون مانند ابوالحسن اشعری، فخررازی، سعدالدین تفتازانی و غزالی در موضوع تصدیق قلبی؛ معتزله و خوارج در حیطة اطاعت عملی؛ اهل سنت مانند ابوحنیفه، ابومنصور ماتریدی و شیعه مانند خواجه نصیرالدین طوسی در موضوع تصدیق و اقرار؛ محدثان اهل سنت، ابن تیمیه و محدثان شیعی در باب اعتقاد قلبی، اقرار زبانی و عمل جوارحی؛ صدرالمتألهین در موضوع شناخت و باور و عرفان و در نهایت علامه طباطبایی درباره اعتقاد راسخ و تسلیم پرداخته است.

مرور مطالب این کتاب، خواننده را با آرای مختلف دانشمندان مسلمان در مورد سه مسئله «حقیقت ایمان»، «معرفت عقلی و استدلالی» و «ایمان و معرفت عقلانی» آشنا می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط