بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. اسلام (2)
  4. نظام رفتاری، احکام و اصول فقه اسلام (3-2)
  5. اقتصاد و اجتهاد: جستاری بر دامنه اجتهاد دینی در اقتصاد اسلامی

اقتصاد و اجتهاد: جستاری بر دامنه اجتهاد دینی در اقتصاد اسلامی

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 152

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این کتاب در پنج فصل با عناوین «مفاهیم اساسی نظریه پردازی در اقتصاد اسلامی»، «تئوری های اقتصاد اسلامی؛ نظریه یا فتوی؟!»، «کاربرد رهیافت تلفیقی در اقتصاداسلامی»، «تبیین و تطبیق رهیافت تلفیقی در اقتصاد اسلامی» و «ضرورت سنجی اجتهاد در اقتصاد اسلامی» نگاشته شده است.

در چکیده این کتاب می خوانیم: "امروزه اقتصاد اسلامی دغدغه ای است که دیگر توجه اغلب اقتصاددانان مسلمان را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. اما در این میان باتوجه به فقدان تعریفی واحد و مورد اتفاق همگان در این علم ، گاه رخ می دهد که اقتصاددانان مسلمان با نگاه های متفاوتی نسبت به ماهیت اقتصاد اسلامی وارد این حوزه می شوند و نظرات خود را تدوین و عرضه می کنند."

نگارنده در این کتاب در تلاش است تا پس از اشاره به ضرورت مطالعه جامع علوم اسلامی پیش از تولید علم اقتصاد اسلامی ، فرآیند تأثیرگذاری این علوم را در شکل گیری بنیادها و نظامات فکری یک متفکر و نظریه پرداز اقتصاد اسلامی نیز نشان دهد. و در حد بضاعت به تحلیل و تبیین نقش الهام بخش و اثرگذار علوم اسلامی در طراحی مبانی نظام اقتصاد اسلامی در ذهن یک نظریه پرداز مسلمان بپردازد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط