بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اوراق استصناع (بررسی فقهی - حقوقی)

ناشر : دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : احسان بازوکار

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 208

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

این پژوهش از حیث سازماندهی شکلی مشتمل بر سه فصل مجزا بوده که در فصل اول با بیان کلیاتی در رابطه با ابزارهای مالی، عقد استصناع و اوراق استصناع، زمینه لازم برای ورود به بررسی فقهی و حقوقی روابط قراردادی موجود در مدل های مورد مطالع فراهم شده است.
هر یک از فصول دوم و سوم این نوشته نیز به یکی از مدل های انتشار اوراق استصناع که مورد توجه بورس اوراق بهادار قرار گرفته، اختصاص دارد و در آن
به صورت مبسوط از ماهیت، احکام و آثار روابط قراردادی به وجود آمده در اوراق استصناع موازی و هم چنین اوراق استصناع و اجاره به شرط تملیک سخن به میان آمده است.
در این اثر به دو موضوع عقد استصناع که سابقه طولانی در فقه عامه داشته و بحث بیع دین که در آن اختلاف قابل توجهی بین فقهای امامیه و عامه و حتی در بین مذاهب اهل تسنن وجود دارد، به نحو مبسوط پرداخته شده و از ذکر دیدگاه های فقهای عامه در روابط با سایر مباحث، به سبب عدم اختلاف قابل توجه و نداشتن ثمره عملی، صرف نظر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط