بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

معیار اندیشه

سلسه دروس اندیشه های بنیادین اسلامی

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

این کتاب بخش هایی هم چون چیستی منطق، تعریف منطق و منطق استنتاج را در بر می گیرد.

کتاب حاضر، مجموعه ای است برای سلسله دروس اندیشه های بنیادین اسلامی که برای طرح ولایت آماده شده است.
کتاب های طرح ولایت مجموعه کتاب هایی هستند که در حوزه بسیج دانشجویی آماده شده و سال هاست که به صورت جدی تدریس می شوند.

منطق علمی ابزاری است که به علوم دیگر خدمت می کند و می توان آن را خادم علوم دیگر نامید، اگرچه برخی از این دانش روی برتافته و یا آن را بی فایده می نامند یا حتی با آن مقابله می کنند اما اقبال عمومی اندیشمندان مسلمان به این دانش حکایت از ارزشمندی و فایده عملی آن دارد.
از زمان نهضت ترجمه قرن دوم هجری که منطق وارد فرهنگ اسلامی شد بزرگانی مانند فارابی، ابن سینا، غزالی، خواجه نصیرالدین طوسی، قطب الدین رازی، علامه حلی و صدرالمتالهین کتاب های بی شماری در این زمنیه نوشته اند و بر تدریس منطق از آن دوران تا دوران کنونی همت گمارده اند.

در این کتاب از منابع اصیل مانند المنطقیات فارابی، الاشارات و التنبیهات ابن سینا، اساس الاقتباس خواجه نصیرالدین طوسی و شرح المطالع قطب الدین رازی، الجوهر علامه حلی و کتب ارزشمندی مانند المنطق مظفر و منطق سوری خراسانی نیز استفاده شده و کتابی است که بسیار برای کسانی که می خواهند با منطق به صورت مقدماتی آشنا شوند، ارزشمند است.

بخش های چهارگانه کتاب عبارتند از:
بخش اول: منطق چیست؟
بخش دوم: منطق تعریف
بخش سوم: منطق استنتاج
بخش چهارم: مغالطات
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط