بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. هنر (18)
  4. هنر - سایر (20-18)
  5. کارگاه ترجمه عربی به فارسی همراه با نکات نگارشی و ویرایشی

کارگاه ترجمه عربی به فارسی همراه با نکات نگارشی و ویرایشی

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

موضوع کتاب، بررسی مبانی ترجمه متون عربی به فارسی همراه با ذکر نکات نگارشی و ویرایشی در این زمینه است.

در این اثر ابتدا تعریفی از ترجمه و انواع آن ارایه گردیده و سپس عناصر فرهنگی موجود در دو زبانی که به یکدیگر ترجمه می شوند مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
آنگاه به توصیف جملات و عبارات در زبان عربی پرداخته شده و ویژگی های جملات پایه و پیرو، مبانی اقتباس تعابیر ادبی و کنایی در نظم و نثر عربی به ویژه تعابیر و متون قرآنی و روایی مورد بحث و بررسی ادبی قرار گرفته است.
در ادامه نویسنده به بحث در مورد لایه های مختلف زبانی پرداخته و راهکارهای ترجمه صحیح واژگان، ترکیب ها و ساختارهای زبان عربی را بررسی نموده است.
در همین زمینه وی به نکات ویرایشی و نگارشی در ترجمه واژگان اعم از اسم، فعل، حرف و جملات عربی اشاره کرده و معادل یابی الفاظ در زمینه انواع مفعول، تمییز، اسامی، صیغه تعجب، موصولات، تبدیل ماه های رومی و میلادی به قمری، افعال ماضی و مضارع، فعل مستقبل، تغییر زمان جمله، حروف ربط و سایر معادل های حروف و افعال در زبان فارسی را شرح داده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط