loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آموزش پودمانی مبانی عرفان اسلامی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37725 10003022
120,000 108,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این اثر کتابی درسی در حوزه عرفان اسلامی است که برای آموزش های غیر ضروری و به صورت پودمانی و خود آموز شکل گرفته است.

نگارنده در این کتاب کوشیده است با استفاده از ابزارهای مختلف ساده سازی و تفهیم، همانند ارائه کلیشه ها، جدول ها، نمودارها، پی نوشت ها و خلاصه درس و پرسش های هر درس، درک و فهم مهمترین مباحث عرفانی را برای تعداد بیشتری از مخاطبان فراهم آورده و راه را برای مشتاقان هموارتر سازد.
وی بر این باور است که اگر این اثر توسط استاد و در مرکز آموزشی ارائه شود، با توفیق بیشتری همراه خواهد بود.

ساختار این متن آموزشی بر شانزده درس استوار شده است. در دو درس نخست که مقدمه سایر مباحث به شمار می آید، واژگان عرفان و تصوف و ابعاد علمی، نظری، ادبی، تربیتی و اجتماعی عرفان اسلامی تبیین می شود.

پس از آن درس های سوم، چهارم و پنجم تاریخ مختصری را از آغاز تاکنون عرفان ارائه می کنند.

درس ششم به روش شناسی عرفان اسلامی می پردازد و دیدگاه عرفا را در کاربرد روش های شهودی، عقلی و نقلی در عرفان عملی و نظری شرح می دهد.

از درس هفتم تا چهاردهم که غالبابه عرفان نظری و عملی اختصاص یافته است، این مباحث به چشم می خورد:
وحدت شخصی وجود، تمثیل ها و براهین آن، هستی شناسی هستی و ظهرو، تبیین حقیقت تعین های حقی و خلقی، تشریح اسمای الهی و اعیان ثابته ازنگاه عرفا، حقیقت سیر و سلوک، مقام ها و ساختار های سلوک، حقیقت ریاضت، عشق، فنا، کشف، کرامات، شطحیات و ... .
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما