loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

زنبق های دهه هشتاد

ناشر کتاب نیستان

نویسنده فرمن

مترجم لیدا طرزی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 276

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 38602 10003022
16,000 15,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه داستان «زنبق های دهه هشتاد» که نام خود را از یکی از داستان های برگزیده این جایزه ادبی در سال 2006 وام گرفته است، عنوان کتابی است که داستان های برگزیده این جایزه در سال 2006 را شامل می شود. مجموعه 15 داستان کوتاه که همگی را باید برترین آثار داستانی نویسندگان انگلیسی زبان در آن سال به شمار آورد.

داستان های کتاب «زنبق های دهه هشتاد» به دلیل نوشته و منتشر شدن در اواخر دهه نخست از قرن 21 می تواند به نوعی نشان دهنده خط سیر فکری نویسندگان انگلیسی زبان و نیز بخشی از جریان ادبی ایالات متحده آمریکا در این برهه زمانی باشد.

روایت و تکنیک نویسندگان در این دوره از ایجاز در نوشتن و قرار دادن مختصات انسان مدرن با تمام دغدغه ها و دل­مشغولی هایش در کپسول داستان کوتاه از سویی و نمایش تعابیر تازه از زندگی فردی و اجتماعی در قرن تازه و نیز نمایشی آئینه ­گون از انسان، باورها و آمالش در قالب درام­ ها و ملودرام های خانوادگی از مهم­ترین موضوعاتی است که می شود در «زنبق های دهه هشتاد» از آن سراغ گرفت.

حضور داستان هایی از نویسندگان صاحب نام همچون آلیس مونرو و ویلیام ترور در این مجموعه از نقاط قوت آن است که باعث شده مخاطب این داستان­ ها بتواند با طعم ناب روایت کلاسیک و البته پیچیده مونرو از عشق و یا روایت افسون­ کننده اسارت یک جوان توسط جادوگر که ترور بازگویی اش را بر عهده داشته را مزه مزه کرده و در عین حال با بخش وسیعی از استعدادها و نگاه های داستانی تازه در ایالات متحده آمریکا آشنا شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما