loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

نور حقیقت در آمریکای لاتین: گزیده سخنرانی های علمی و فرهنگی در دانشگاه ها و مراکز علمی فرهنگی کشورهای آمریکای لاتین

3 (1)

ناشر دفتر نشر معارف

نویسنده علی عسگری

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 141

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 39081 10003022
5,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در عصر ارتباطات، هر فرهنگی که نتواند خود را به دیگران بشناساند و ارتباط صحیحی با ملل مختلف برقرار کند، خواه ناخواه از عرصه جهانی منزوی می شود و اگر صراط مستقیم به مردم معرفی نشود، سبل متفرقه آنها را از راه به در خواهند کرد. لذا همیشه باید اشخاصی زبده و متخصص فن به نمایندگی از ملت خود به دیگر ملل سفر کرده و پیام جهانی آنان را به گوش جهانیان برسانند و چه زبانی جهانشمول تر و عمومی تر از زبان فطرت خدادادی.

امروزه که دنیا از مکاتب تک بعدی شرق و غرب خسته و بیزار شده است، به دنبال راه سومی است که حقیقت را به ایشان عرضه کند و غیر از اسلام ناب محمدی، هیچ مکتبی ادعایی چنین والا ندارد. در همین راستا یکی از اساتید دانشگاه تهران طی سفری به کشورهای ونزوئلا و اکوادور در آمریکای لاتین، به تبیین اسلام حقیقی برای پیروان دیگر ادیان الهی و نیز مخاطبین عام در هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای جغرافیایی کشورمان پرداخته است که با مطالعه مطالب بیان شده و دقت در پرسش های مطرح شده از جانب مخاطبان می توان به تشنگی مردم عالم نسبت به معارف اسلامی و لزوم ابلاغ و تبیین جامع و کامل اسلام به اقصی نقاط دنیا پی برد.

این مجموعه از دو بخش تشکیل شده است: بخش اول به آشنایی با آمریکای لاتین و روابط سیاسی آن با ایران می پردازد که موضوعاتی چون آشنایی با اوضاع فرهنگی و دینی آمریکای لاتین، سابقه روابط ایران و آمریکای لاتین، آشنایی با کشور ونزوئلا و اکوادور، کلمبیای بزرگ، طلوع ایران در غروب دکترین مونروئه و دیدارهای سیاسی مسئولان ایرانی و آمریکای لاتین بیان می شود. بخش دوم هم 11 سخنرانی و نشست های دکتر عسگری یزدی در مراکز علمی و فرهنگی و دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی اکوادور و ونزوئلا است که در آن به تبیین اسلام، حقوق بشر اسلامی، انقلاب اسلامی، آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی، تبیین سیاست های ایران در مسائل روز بین المللی و نقش آمریکا در ترویج خشونت و تروریسم در جهان و... پرداخته می شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما