loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

هرمنوتیک تطبیقی: بررسی همانندی فلسفه تاویل در اسلام و غرب

ویراست دوم

ناشر بنیاد حکمت اسلامی صدرا

نویسنده قاسم پورحسن

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 504

موجودی تمام شده ؛ درصورت شارژ مجدد به من اطلاع بده notify_me

معرفی کتاب

در این کتاب نخست ترمینولوژی دانش هرمنوتیک به صورت مقایسه ای بررسی شده و علاوه بر غرب، پیشینه ای از آن در حوزه ی تمدن اسلامی مطرح شده و نیز نظریه هایی در باب زبان، متن، و معنا آورده شده است. هم چنین پس از بررسی اندیشه های 'گادامر' و 'پل ریکور'، تاریخی از این دانش بیان شده و آرای فیلسوفان و اندیشمندان هرمنوتیک در دوره ی نخست و دوم (از سده ی ششم قبل از میلاد تا سده ی شانزدهم) و نیز بخش رومانتیک دوره ی حدود (از سده ی هفدهم تا عصر حاضر) تا زمان هایدگر مطرح گردیده هم چنین به حوزه ی تمدن اسلامی اشارتی شده است. علاوه بر این در کتاب، شرح زندگی، آثار و حدود اندیشه های گادامر و ریکور در دانش هرمنوتیک بیان شده است. در بخش پایانی نیز چهار مساله ی هرمنوتیک شامل: (فهم شناسی) پلورالیسم موول، قطعیت و نسبیت در تاویل، و پیشافهم و هرمنوتیک مطرح گردیده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

یوسف

انصافا کتاب ناشایستی است. بسیار بدنویس و محتاج ویراستاری بسیار زیاد است. خود متن هم عمدتا بهره گیری از روش چسب و قیچی است و کمتر یک رشته به هم پیوسته در آن ملاحظه میشود.

7 اسفند 1394

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما