loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

زنان دربار به روایت اسناد ساواک 7: شهناز پهلوی

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

مرکز بررسی اسناد تاریخی در ادامه ی فعالیت های خود در عرصه انتشار اسناد ساواک، هفتمین کتاب از مجموعه ی زنان دربار به روایت اسناد ساواک را به شهناز پهلوی، اولین فرزند محمدرضا از ازدواج با فوزیه خواهر ملک فاروق پادشاه مصر اختصاص داده است.
از آنجایی که راجع به شهناز تاکنون کار تحقیقی صورت نگرفته و کمتر به آن از سوی محققین پرداخته شده است، لذا این کتاب می تواند تا حدودی خلاء موجود را پر کرده و زمینه ساز کارهای تکمیلی بیشتری شود.

ناشر در سخن آغازین خود راجع به جایگاه شهناز در رژیم پهلوی می نویسد:
« شهناز نمونه نسلی است که رضاخان و محمدرضا سال ها به دنبال الگو قراردادن آن برای جامعه بودند، و این کتاب تلاشی است برای بازنمایی گوشه هایی از زندگی وی براساس اسناد. »

پس از سخن ناشر مقدمه ی نسبتاً مفصل و جامع کتاب می رسد که در آن، مولف کوشیده است تا تصویری از زندگی، فعالیت ها، اقدامات و شخصیت شهناز پهلوی براساس منابع دسته اول در اختیار خوانندگان قرار دهد.
پس از مقدمه اسناد کتاب ارائه شده اند. اولین سند مربوط است به 1-12-1321 و آخرین سند کتاب نیز گزارشی است به تاریخ 14-8-1357 راجع به بودجه دفتر شهناز در سه ماه آخر سال 1357.
پس از اسناد فهرست اعلام، اسناد ضمائم و تعدادی تصاویر از سنین، حالات و موقعیت های مختلف شهناز پهلوی.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما