loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اطلس رهبران: تصویری از صحنه رقابت داعیان مذهب در جهان اهل سنت

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

کتاب اطلس رهبران، به معرفی و بررسی متنفذترین جریان های زنده اهل سنّت و رهبران مذهبی آنها پرداخته است.

در بررسی هریک از این چهره ها تلاش شده است، علاوه بر جریان شناسی فکری آنها، اطلاعات تاثیرگذاری در مورد برآورد میزان نفوذ، و همچنین راهبردهای هر یک از این چهره ها برای توسعۀ نفوذ جریان مربوط به خود، ارائه شود.

این کتاب توسّط پژوهشگران اندیشکده مرصاد (زیر نظر پژوهشکده تمدّن توحیدی قم) تهیه شده است.

نگارندگان در توضیح دغدغه خود برای نگارش کتاب آورده اند: در گذر از قرائت های متداول و سنتی ایرانیان از اوضاع همسایگان اعتقادی خویش، چه در ابعاد سیاسی و تمدنی، و چه در لایه های فکری و معنوی، نادیده های کوچک، بزرگ و گاه «بسیار بزرگی» به چشم می آید، که نادیده ماندنشان می رود تا حتی درون قلمرو فرهنگی انقلاب اسلامی بحران آفرین شود. قاطبۀ جریان های اهل سنت، با وجود اختلافات شدید و گاه خونین، شرق تا غرب زیست بوم اسلامی را در دهکده ای گنجانده اند، تا روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شان به دغدغه ای جدی برای سیاست سازان جهان بدل شود. در چنین زمانه ای اما، شیعیان و به خصوص شیعیان ایران، مسیر انزوای کامل از آن حرکتی را در پیش گرفته اند که زمانی به کمتر از جایگاه رهبری اش راضی نمی شدند. گویی این جماعت را ناسازتر از طلقا یافته ایم! عسی الله أن یجعل بینکم و بین الذین عادیتم منهم مودة.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما