loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مدیریت در روابط جنسی

ویژه مشاوره خانواده و متاهلین

ناشر حسنین علیهما السلام

نویسنده حبیب الله تقیان

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 236

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

فوائد رابطه جنسی سالم
دانشمندان بر این باورند ، که مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی ، میتواند برای بدن مضر باشد . و در ذیل به برخی فوائد و آثار آن اشاره کرده اند ، که بدین قرار است :
الف – بهبود حس بویایی . ب – کاهش ریسک بیماری های قلبی . ج – کاهش وزن و تناسب اندام . د – افزایش تولید هورمون تستوسترون . ه – کاهش افسردگی . و – تسکین درد . ز – سرما خوردگی کمتر . ح – افزایش جربان خون . ط – افزایش طول عمر . ی – کاهش استرس . ک – ایجاد اعتماد به نفس و عزت نفس . ل – افزایش سطح هورمون استروژن . م – شفا بخش و درمان گر . ن – کنترل بهتر مثانه در مردان . س – افزایش صمیمیت . ع – مصونیت از بیماری های روانی .

نقش زمان در آمیزش جنسی
یکی از پیچیدگی های روابط زناشویی ، مساله زمان در میل جنسی همسران است . شاید به این مطلب توجه کرده باشید که برخی افراد ، صبح ها میل جنسی بیشتری دارند ، در حالی که بعضی شب ها بیشتر متمایلند . افرادی در زمستان میل جنسی شان کاهش می یابد و در گروه دیگر بر عکس است .
دانشمندان تاکنون موفق به شناسایی بیوریتم های مختلفی شده اند که پاسخگوی نیازهاست و می تواند به توانایی افراد ریتم خاصی بدهد . میل جنسی نیز بدون شک از این محدوده خارج نیست . برخی سیکل های درونی ، مربوط به سلول ها یا ترشح هورمون ها و برخی سیکل های بیرونی ، مانند روز و شب و فصل ها ، بر میزان و شدت میل جنسی تاثیر می گذارد .
برخی به اشتباه گمان می کنند ، نعوظ صبحگاهی به معنی تمایل مرد به برقراری رابطه جنسی در ساعات اولیه روز است . در حالی که این اشتباه است ، در واقع ، در آغاز روز ، بین ساعت 7 تا 9 ، میزان دوهورمون تستو سترون و کورتیزول افزایش می یابد ، فعالیت همزمان این دو هورمون در ساعت خاصی از روز ، نشانه واضحی دارد که همان نعوظ صبحگاهی است و هیچ ربطی به تمایل جنسی ندارد . ( صفحه 42 )

علت به ارگاسم نرسیدن
نرسیدن به اوج لذت جنسی در زنان ، ممکن است به یکی از این سه دلیل باشد ؛ یکی از این علت ها متوجه خود زن است و آن این که ممکن است زن از اختلال رنج ببرد و نتواند به ارگاسم برسد و یا اگر می رسد بسیار با تاخیر این اتفاق می افتد که در آن زمان عملا مرد خود را در رابطه جنسی از دست داده است .
اما در علت دیگر به ناتوانی مرد بر می گردد ؛ زودانزالی و عدم نعوظ کامل . مرد ممکن است از اختلال دیگری نیز رنج ببرد و آن دیر انزالی است که این ها همگی ریشه روحی روانی دارد و در واقع ، مرکز کنترل و نعوظ مغز است . بر خلاف باور مردم که کنترل و نعوظ را محصول سفتی یا سستی کمر می دانند . ( صفحه 98 )

باید ها و نباید های مشترک
رضایت جنسی ، امری است که در طی زمان و با هوشیاری زیاد ، قابل دست یافتن است . این بخش مهم زندگی ، با تعهد ، سرسپردگی ، تلاش و همکاری دو طرفه حاصل می شود .
باید نخستین اولیت زن و شوهرها این مطلب باشد که برای رساندن همسر خود به خواسته هایش ، وی را تطمیع کنند . این خلق و خوی در نهاد هر دوی آن ها وجود دارد و وقتی لذت می برند که می دانند لذت می دهند .
رشد رابطه جنسی در زندگی زناشویی ، چیزی جز آشکار کردن خود واقعی افراد نیست . بنابراین ، زن و شوهر باید شهامت بیان احساسات و خواسته های خود را نسبت به یکدیگر داشته باشند . باید به هم بگویند ، از چه کاری لذت می برند و چه چیز مایه رنجش آنهاست . زن و شوهرهایی که از بیان احساسات خود عاجزند ، نمی توانند در رابطه عشقی خود پیشرفت کنند .
برقراری ارتباط جنسی را اولین اولیت خود قرار دهید ، و هیچ گاه آن را به بعد موکول نکنید . اجازه ندهید ، هیچ چیزی از جمله ، مسایل کاری و یا وجود فرزندان ، مانع خلوت شما گردد .
هیچ کس در عشق بازی با زنان به اندازه خودشان مهارت ندارد ، پس مردها نگذارند آن ها ساکت بمانند و راهنمایی نکنند .
جنبه جنسی هر رابطه ای ، فراز و نشیب های زیادی دارد . اگر توقع داشته باشید ، همیشه همه چیز ، در اوج خودش باشد ، مطمئنا نا امید خواهید شد .
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما